Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Koltai Gábor
2011. május 17.

Kupán innen, kupán túl – a magyar kuparendszerek krónikája

Így kupázgattak eleink! Rovatunk éberen figyeli bridzséletünk minden fontos rezdülését, így aztán nem térhetünk ki az idei kupaversenyeket kísérő viták elől sem. Szakíróink feldolgozták az elmúlt több mint ötven év kupaküzdelmeinek tapasztalatait, és javaslataikat sem rejtik véka alá.
Kovács Gergely
2011. április 29.

Nyereményjáték: megfejtés, eredményhirdetés

Az EcoSoft-kupa előtt közzétettünk egy régi balatoni versenyen készült fényképet, a feladat az volt, hogy az olvasók minél több embert azonosítsanak a fotón. Pluszpontok jártak annak, aki felismerte, melyik versenyen készült a kép, illetve minél több információval szolgált a versenyről. A győztes indulási jogot nyert az EcoSoft-kupa párosversenyére, a második legjobb megfejtő pedig a vegyespárosversenyre. Kik nyerték a díjakat? És kik vannak a képen?
Csepeli Miklós
2011. április 27.

Hogy is volt? – Ajkai László emlékére

A 90-es évek közepén, egy siófoki versenyen a tenisz után és a bridzs előtt egy árnyas kerthelyiségben elemeztük néhányan egy-két sör mellett az előző napi baklövéseket. Én már két hónapja nyaraltam, és távol lévén a bridzseseményektől, hírhiányban szenvedtem. A nyár amúgy szűkölködik a hírekben, az újságokból is csupán egy valami tudta a figyelmemet felkelteni: szénaláz miatt szünetelnek az ügetőversenyek. Fel is tettem a kérdést a társaságnak: „Mit csinál akkor az Ajkai?”
Koltai Gábor
2011. április 21.

Hogy is volt? – EcoSoft-kupa: interjú és egy régi parti

Huszonkét évvel ezelőtt rendezték az első EcoSoft-kupát, az idén április 28.–május 1. között lesz a verseny Balatonföldváron. A főszervezővel, Marjai Györggyel beszélgetünk, Kovács Misi segítségével felidézünk egy régi Balaton-parti partit, és ezúton is felhívjuk kedves olvasóink figyelmét, hogy hamarosan játékkal jelentkezünk, amelynek győztese Földváron a párosversenyre, a második a vegyespárosra nyer indulási jogot!
Koltai Gábor
2011. április 4.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (V.): dr. Góth Gábor

A múltat továbbra is Kovács Misivel idézgetjük, most éppen ifjúkorunk kiemelkedő egyéniségére, a sokszoros bajnokcsapat névadó kapitányára emlékezünk. Gabi bácsit nagy tisztelet övezte, de nem csak a bridzstudása miatt. A „Taurus-Fészek időszak” előtt sok-sok éven keresztül „Góth-időszak” volt, köré csoportosultak a legjobbak, olyan vezéregyéniség volt akkoriban, akihez hasonló sem akadt azóta.



Koltai Gábor
2011. március 6.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (IV.): Kovács Zoli

Beszélgető, mesélgető partnerem továbbra is Kovács Misi, és most éppen volt csapattársunkra, Kovács Zolira emlékezünk. Nehogy félreértse valaki ennek a sorozatnak a szándékait, se időrendi szempontból is helyes történelmi áttekintésre, se teljes arcképcsarnok közlésére, se az itt említettekhez méltó, összefoglaló visszaemlékezésre nem gondoltunk. Rendszerezetlenül és véletlenszerűen jönnek elő az emlékek, az érdekes partik, és a hozzájuk kapcsolódó személyek. Illetve nem mindig teljesen véletlenül, néha az „időszerűség” is közrejátszik, de erről majd később.
Koltai Gábor
2011. március 2.

Hogy is volt? – A „főváros”

A Március 15. körüli soknapos ünnepen lesz a Fészek Klubban a XXXIV. Nemzetközi Budapesti Bridzs Fesztivál. Hogy mennyire lesz nemzetközi, az még a jövő zenéje, de Budapesten lesz, bridzs is lesz, talán még fesztivál is. Nosztalgia rovatunk nem hagyhatja ki a lehetőséget, hogy egy kicsit a múltba tekintsen a verseny kapcsán. Kis szomorúsággal, de annál több büszkeséggel emlékszünk vissza azokra a „régi szép időkre”.
Csepeli Miklós
2011. február 27.

Hogy is volt? – Allround

1957 nyarán a balatoni nyár már nem volt a régi. A forradalom nyomasztó emléke kísérte a mindennapok történéseit, a szórakozóhelyeken állandó razziák réme fenyegetett. A bujkáló „ellenforradalmárokat” keresték éjjel-nappal, és ha nem tetszett a mosolyod egy-egy karhatalmistának, könnyen a rabszállító kocsiban találtad magad. Ha szerencséd volt, kiderült, hogy a véres események alatt gyáva nyúl lévén csak huszonegyeztél. Addigra már el is múlt a nyár.
 

Koltai Gábor
2011. február 25.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (III.): Bandi bácsi

A mai alkalommal ketten mesélnek: Kovács Misi mellett ifj. Cziffra András. Akiről szó lesz: dr. Cziffra András, aki idén lenne 100 éves, és akinek a tiszteletére fia emlékversenyt szervez március 5-re és 6-ra a Böszörményi úti versenyterembe. (szerk: lásd még "Az útban lévő Ász")      
Csepeli Miklós
2011. február 13.

Hogy is volt? – A Royal: „Uraim, most jöttem az ügetőről…”

A hatvanas évek közepétől néhány éven át a Royal Szálló Hársfa utcai „művészbejárójának” küszöbét átlépve varázslatos világ fogadta a látogatót. A különteremben minden nap délután öt óra és éjfél között négy-öt asztalon csatáztak a bridzsezők. A robberjáték volt a sláger, különböző alapokon. Száz pont egy forintba került – ez volt a legalacsonyabb tét. A legmagasabb alap az ötforintos volt, ezt általában két asztalon alkalmazták; Koltai Gábor Dr. Widder Lajost megidéző írása nyomán bekukkantunk a régi Royalba.