HUEN

Kezdőoldal

Bozzai Bence - 2020. február 20.

Mindenki egyért! – Magyar Kupa 2020 2. játékhét

Gömbözök már egy ideje, de őszintén szólva nem emlékszem, hogy lett volna ennyire meglepetésekkel tarkított előselejtező korábban. Az első kalaposok „simán” kikapnak, miközben az ötödik, hatodik kalapos csapatok sose látott tömegekben juthatnak be Budapest legjobb 32 csapata közé. Nézzük, hogyan alakult az elmúlt nap, mik lesznek a jövő héten a legizgalmasabb mérkőzések, valamint, hogy kik lesznek az esetleges továbbjutók! (A szerzőnk harca az IMP-kért az Ecosoft–P-T mérkőzésen nem volt túl sikeres – Fotók: Kovács Gergely)

Hétfő
Ottlik-csoport
Nem kell sokáig menni a meglepetésekhez: a hétfői „első” csoportban máris találunk néhányat. A legmeglepőbb nyilván a Galim csapat veresége a negyedik kalapos Lackout csapattól, ami által a második helyre kényszerülnek. Persze vezethetnének is, ha a Kerényi István vezette Artemix csapatnak nem lenne ennyire brutális a mérlege. De meglepetés számba megy az is, hogy a Slambuc megverte az egyetemistákat. Ezzel Orbán Katalinék jelenleg kvalifikációs helyen vannak a legjobb 32 közé – igaz, kicsi a különbség.

A nap meccse: Lackout–ELTE +20
Ha Pölöskei Petráéknak megint jó napjuk lesz, akkor akár a második helyet is célba vehetik. Ha nem, akkor is minden bizonnyal oda fognak érni a harmadik placcra. Quittner Páléknak viszont össze kell szedniük magukat, ha nem akarnak hétfőn játszani. Ellenük szól, hogy a második mérkőzésen a Galim lesz az ellenfelük, akik aligha fognak még egyszer hibázni a csoportmeccsek alatt. Azaz: ha itt nem nyernek az egyetemisták, akkor kezdhetnek aggódni. Gömböm szerint – kiemelés ide, kiemelés oda – a kibices brigád fog győzni (amely viszont megnyitja a lehetőséget a Slambuc továbbjutására.)

Az első négy helyezett lesz: Galim, Artemix, Lackout, Slambuc

Widder-csoport
A hatodik kalapos Next csapatról szólt a játéknap, hiszen azon túl, hogy legyőzte a SZTAKI-t, mindösszesen 3 IMP-vel kapott ki az Izobautól. Jó játék eredménye a jelenlegi feljutó hely és a remény, hogy sikerül az első négy hely egyikét megkaparintani. A csoportot a FÉSZEK vezeti, nem hibáztak eddig a művészek, van kellő tartalékuk, hogy az utolsó selejtezős napon nyugodtan játszhassanak. Időközben Benedek Béláék is rátaláltak a győztes útra, s habár nem arattak nagy győzelmeket, nyilván továbbjutnak.

A nap meccse: Lapszámosok–SZTAKI –11
Össze kell kapnia magát mind a két csapatnak már az első mérkőzésen, ha be szeretnének jutni a keddi játéknapra. De kettejük összecsapása a nap második mérkőzése lesz, ahol gyakorlatilag csak akkor van esély, ha egyikük nagyarányú győzelmet arat. Nyilván Kisgyörgy Lajosék és Keszthelyi Kristófék is bele fognak adni mindent, de az is lehet, hogy így is kevés lesz. A mérkőzést a SZTAKI nyeri, de keserű győzelem lesz, mivel ezzel együtt sem jutnak a csoport első négy helyezettje közé.

Az első négy helyezett lesz: FÉSZEK, Izobau, Next, Balásy

Zánkay-csoport
A hétcsapatos csoportban a csapatok szinte sorban állnak, kiemelésük szerint, ám van egy kakukktojás. Ugyanis a negyedik helyen a hatodik kalapos Budaörs áll, miután csak kis arányú (2 IMP) vereséget szenvedett Lajos Hankáéktól, valamint legyőzte az Igazi Durostone csapatát. Ezáltal nagy gondban lehetnek a végelszámolásnál azon csapatok, akik hátrébb állnak jelenleg, hiszen lemaradásuk a negyedik helytől több mint 12 VP. Egyébiránt két eddig veretlen csapat van a csoportban: a TMX és a Last Minute – nyilván jövő héten már csak egy maradhat (hacsak nem pont döntetlen lesz az eredmény).

A nap mecse: TMX–Last Minute–Igazi Durostone: +12, +8, –20
Csomó női válogatott játszik ezeken a mérkőzésen, akár ifi, akár nem. Az is lehet, hogy a meccset le fogják „snellezni”, hogy utána rögtön mehessenek poharazni. De valójában erre nem kerül sor, hiszen egyfelől hármas meccset játszanak, másfelől pedig a tét két csapat részéről a veretlenség megtartása. De ha ez nem lenne elég, akkor a Last Minute csapatnak még arra is oda kell figyelnie, hogy ne csússzon vissza a harmadik helyre. Amúgy úgy gondolom, hogy mindenki hozza a „kötelezőt”. A TMX veretlen marad végül, míg Budai Lászlóéknak meg kell elégedniük a harmadik hellyel.

Az első négy helyezett lesz: TMX, Last Minute, Igazi Durostone, Budaörs

Kedd
Kaufmann-csoport
A hétvégén, úgy látszik, nem csak a Galim, hanem a GAMAX is elfáradt: legalábbis talán erre – no meg Germadics Vilmosék jó játékára – vezethető vissza, hogy a Lufthansa megleckéztette nagyhírű ellenfelét, 2 ponttal győztek a repülősök. A mi meccsünkön nagy arányú vereséget szenvedtünk, s a P-T tovább gördítette jó formáját, ugyanis kiosztott egy 20–0-t is, ami által abszolút versenyben van az elsőségért. A nagy kérdés, hogy lesznek-e még meglepetések a csoportban, mert ha nem, akkor alighanem a jelenlegi négy csapat juthat tovább a KO-szakaszra.

A nap meccse: GAMAX–P-T +24
A különbség kettejük között kevesebb mint 1 VP. Az első meccsen Homonnay Bálinték ellenünk játszanak, míg Szőnyi Györgyék az Ördögszekér ellen, ezért úgy gondolom, hogy utóbbi csapat kicsit „pihentebb” lesz a második 16 partira. Talán ez lesz a meghatározó? Vagy győz a rutin, ami a mindig bajnokesélyes „számtechesek” mellett szól? Persze még az is lehet, hogy a kettő kiüti egymást, s így döntetlen, vagy döntetlen közeli eredmény születhet. A gömb szerint – a Galim mintájára – az első kalapos nem fog még egyszer hibázni, s legyőzi ellenfelét két tucat IMP-vel!

Az első négy helyezett lesz: GAMAX, P-T, Lufthansa, Ecosoft

Keleti-csoport
Nagy formában a negyedik kalapos RR: vezetik a csoportjukat, méghozzá úgy, hogy sikerült megverni a Budaörs 17 csapatát, amely viszont, eléggé meglepő módon a negyedik helyen tanyázik. No, azért a budaörsiek valószínűleg nem fognak kiesni, előnyük tetemes. Viszont miután az utolsó két mérkőzésük nehéznek mondható, nem olyan biztos, hogy előrébb tudnak jutni. Sinkovicz Andreáék mellett a Dienes csapat is elkapta a fonalat, amit az is bizonyít, hogy megverték az Interface csapatát. Őket ezen eredmény alighanem annyira felbosszantotta, hogy kiosztottak utána egy 20–0-t! (Jól áll az Interface és a Dienes is, de nem olyn jól, mint az RR)

A nap meccse: RR–Interface +8
A csata a csoportelsőségért folyik - persze, ad absurdum, a párharcba még belerondíthatnak Takács Gáborék vagy akár a budaörsiek is! Ráadásul az RR csapatnak nem is kell nagyszabású győzelmet aratnia, talán picit még ki is kaphat, hiszen az eddig veretlen csapat második meccse az eddig nyeretlen Libella ellen lesz. Cziffra Andráséknak már nem lesz ilyen könnyű a menetelés, hiszen rájuk második meccsükön a budaörsiek várnak, s abba akár bele is törhet a bicskájuk. Gömböm szerint az RR végül veretlenül fogja befejezni az alapszakaszt, a kérdés, hogy lesz-e más csapat, amelynek ez sikerül?

Az első négy helyezett lesz: RR, Dienes, Interface, Budaörs17

Kovács-csoport
Bódis Gyuláék ellenálhatatlan ütemben szerzik a VP-ket, náluk jobban eddig csak a művészek teljesítenek a hétfői napon. Az első napos vereség után a Mokakosch is felébredt, ugyanis a CloudCAM mellett a Bóc csapatot is egész nagy arányban kalapálták el, amivel kvázi be is biztosították a második helyüket az éllovas mögött. Utánuk viszont messze nem egyértelmű a helyzet, hiszen semelyik csapat nem remekel: egymást verik körbe. Így nehéz megállapítani, hogy kik fognak bejutni. A legnagyobb esélye jelenleg talán a fiataloknak van, a Bóc viszont már lélekben készülhet a hétfői napra.

A nap meccse: Bambi–Bóc –20
Bőhm Daniék erőn felül teljesítenek eddig, hiszen hatodik kalaposként állnak a harmadik helyen. Soproni Gáboréknak viszont az első napos győzelmük mellé most két nagy vereségük van, azt hiszem, kijelenthetjük, hogy ez a kedd nem az ő napjuk volt. Az utolsó játéknapon persze megpróbálnak győzni, de ez szerintem kevés lesz a továbbjutáshoz. Viszont a fiatalokat rutinból még meg fogják verni. Érdekesség, hogy ez egyiküknek se lesz jó, hiszen ők se fognak bejutni, s a Bambi csapatnak is meg kell elégednie a Káró Kupával – ahol viszont talán az egyik fő esélyesek lesznek majd!

Az első négy helyezett lesz: Visoft, Mokakosh, CloudCAM, Faék

Cohen-csoport
Az Elastron hozza a kötelező köröket, ám utánuk a legfőbb esélyes a második helyre a negyedik kiemelt Cyan. Hiszen Klein Laciék megverték a Koboldokat, s ezt követően ugyan kikaptak az előbb említett éllovastól, de legalább már túl vannak rajtuk, nem úgy, mint az őket követő két csapat, amelynek egyaránt felemás nap jutott. A Lowel picit meglepő módon kikapott a Hodositól, hogy utána simán győzzön. Mérei Balázsék pedig legyőzték a második kalapost, hogy utána kikapjanak Keresztény Andreáéktól, ezért még megtörténhet, hogy ez utóbbi csapat jut be a keddi játéknapra.

A nap meccse: Cyan–Lowel –10
A Cyan esete kicsit hasonló a másik csoportban levő RR-hez. Nem kell nagy győzelem, elég a döntetlen, sőt, egy kis vereség is beleférhet a csoport második helyéhez, hiszen Varga Sándoréknak az utolsó meccsük sokkal nehezebb lesz (az Elastron ellen), mint Gyárfás Andráséknak (a Macskafogó ellen). Hogy ez sikerül-e? A Lowelnek nem szabad merész megoldásokat hozni, hiszen, ha nem sülnek el jól, akkor egyfelől befogja őket a Hodosi csapat, másfelől még az is lehet, hogy a szóban forgó Macskafogó beéri őket – az ő első ellenfele ugyanis a Koboldok csapata lesz. Gömböm szerint a Lowel hozza a kötelezőt, de ettől még nem fogja megelőzni ellenfelét a végelszámolásnál.

Az első négy helyezett lesz: Elastron, Cyan, Hodosi, Lowel

Darvas-csoport
Végezetül itt sem maradhattak el a meglepetések, melynek bizonyítéka, hogy az eddig százszázalékos Leo vezeti a tabellát, miután legyőzte a jobb besorolású Szigethy csapatot. Őket követi a Palatinus, amely – ahogy az első nap – most is kiosztott egy 20–0-t, hogy aztán kikapjon a Mesdamestől. Ezen eredmények után viszont szerintem el is dőlt a legjobb négy sorsa, hiszen a Hazai és Catherine csapata 26-26 VP-vel van lemaradva a negyedik hely mögött, azaz készülhet a hétfői kupaküzdelmekre.

A nap meccse: Leo–Palatinus +8
Nagy Istvánék alighanem megcélozzák az első helyet, amit harmadik kalaposként érhetnek el, ha nem kapnak ki nagyon a Palatinus ellen (lám, itt is van némi hasonlóság két csapatnál). Nyilván Vikor Dánielék ezt nem hagyják csak úgy, viszont nekik hátra is figyelniük kell, ugyanis a második összecsapásuk a Szigethy ellen lesz, s ha netán kétszer kapnak ki, akkor még az is lehet, hogy visszacsúsznak a harmadik helyre. Nos, gömböm szerint a Leotól kis arányban kikap a Pala, utána viszont nyer, azaz marad minden ugyanígy!

Az első négy helyezett lesz: Leo, Palatinus, Szigethy, Mesdames